Brezilya Cevizi Faydaları

Brezilya Cevizi Nedir?

Brezilya Cevizi Güney Amerika'da yağmur ormanlarında yetişen, besin değerleri açısından oldukça zengin glütensiz ve vegan beslenmeye de oldukça uygun bir yemiş türüdür.

7/24 Organik Brezilya Cevizi tazeliğini ve besin değerlerini koruması amacıyla doğa dostu kilitli ambalajlarda muhafaza edilmektedir. Web sitemizde satılan Brezilya Cevizi orijinal ve katkısızdır. Ürünümüzün menşei Brezilya'dır.

Brezilya Cevizi Faydaları:

Brezilya Cevizi'ni diğer yemişlerden ayıran en önemli özelliği doğal selenyum deposu olması ve diğer kuru yemişlere göre düşük karbonhidrat içeriğidir.

Vücutta yüksek oranda antioksidan etkisi yaratan Selenyum bağışıklığı güçlendirerek, vücut direncini artırır. Dünya çapında yapılan araştırmalara göre doğada selenyum açısından en zengin besinin "Brezilya Cevizi" olduğu tespit edilmiştir. Brezilya Cevizi Selenyum içeriği açısından zengin olması bu değerli besini "Süper Gıda" yapmaktadır.

Uzmanlara göre günlük olarak 5 adet Brezilya Cevizi tüketmek vücudun günlük selenyum ihtiyacını karşılamaktadır.

Omega-3 yağ asidi açısından zengin olan Brezilya Cevizi kalp sağlığını korumaktadır. Doymamış yağ asitlerini bünyesinde barındıran Brezilya Cevizi damarların tıkanmasını önlemektedir.

İçeriğindeki çinko sayesinde vücudu iltihaplardan ve toksinlerden arındırır.

Cildimizin ihtiyacı olan selenyum, E ve C vitaminleri açısından zengin olan bu süper besin cildin sağlığını koruyarak, cilde parlaklık verir ve en önemlisi de cildin elastikiyetini koruyarak ciltteki kırışıklıkları engeller.

100 GR Brezilya Cevizinin Besin Değeri:

Kalori: 655 g

Selenyum:1917 mcg

Protein: 14 g

Potasyum: 650 mg

Magnezyum: 350 mg

Kalsiyum: 160 mg

7/24 Organikten doğal ve katkısız Brezilya Cevizi satın alabilirsiniz!

 

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi