Brezilya Cevizi Nedir Ne İşe Yarar

Brezilya Cevizi Nedir Ne İşe Yarar?

Brezilya Cevizi, Güney Amerika'da yetişen bir yemiş türüdür. Kuru yemişler içerisinde belkide insan sağlığına en faydalı yemiş türü Brezilya Cevizidir. Brezilya Cevizi, fındık ağaçlarında yetişir. Ve diğer yemiş türlerine göre hem daha ağır hem kütlesel olarak daha büyüktür. Brezilya Cevizi, Brezilya Fındığı ve Amazon Cevizi olarak da isimlendirilir.

Brezilya Cevizi Faydaları:

Brezilya Cevizi, Selenyum açısından en zengin besinlerin başında geliyor. Selenyum açısından zengin bir besin olması nedeniyle oldukça güçlü bir antioksidan, genel sağlığımız için oldukça faydalıdır. Vücuttaki iltihapları azaltarak, toksinlerden arınmaya yardımcı olur.

İçeriğindeki Omega-3, sağlıklı doymamış yağlar, Magnezyum ve E vitamini sayesinde kalp sağlığına oldukça faydalıdır.

Yapılan araştırmalara göre içeriğindeki zengin selenyum testosteron seviyelerini, sperm kalitesini ve hareketliliğini artırır. Kadınlarda doğurganlığın artırılmasında yardımcıdır.

 

Brezilya cevizi, tiroid bezlerinin düzgün çalışmasında önemli rol oynar.

Brezilya cevizi cilt sağlığı için de oldukça faydalıdır. İçeriğindeki Omega 3 yağ asitleri, C ve E vitaminleri cildin elastikiyetini artırır, cilde parlaklık kazandırır ve yaşlanma etkilerini azaltır. 

Selenyum ve E vitamini açısından oldukça zengin olması nedeniyle saç bakımında da önemli rol oynar. Saçların gürleşmesini, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

7/24 Organik Brezilya Cevizi %100 katkısız ve doğaldır. Menşei Peru'dur. Brezilya Cevizi Fiyatı açısından 7/24 Organik 3'lü Brezilya Cevizi Paketini avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz!

Protein açısından zengin olması brezilya cevizini zayıflamaya yardımcı bir besin haline getirir. Besin değeri açısından zengin olması uzun süre tokluk hissi vererek kilo kontrolünde yardımcıdır.

Brezilya Cevizi Nasıl Kullanılır?

Brezilya Cevizini isterseniz kuru yemiş olarak doğrudan tüketebilirsiniz. Smoothie'lerinizin içerisinde, ara öğünlerde ve atıştırmalık olarak tüketmeniz mümkün. Ayrıca Brezilya Cevizini çay olarak demleyebilirsiniz.

Brezilya Cevizi Çayı Nasıl Yapılır:

Brezilya Cevizini biberiye, kiraz sapı, yeşilçay, adaçayı gibi sağlıklı bitkilerle birlikte demleyerek tüketebilirsiniz. Günlük olarak 1 fincan tüketmeniz yeterlidir.

Brezilya Cevizi Satın Almak için Tıklayın!

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi