Çörek Otu Yağının Faydaları Nelerdir

Çörek otu, yüzyıllardır tüm uygarlıklarda kullanılan şifalı bitkilerin başında gelir. Hatta Mısırlılar hastalıkların tedavisinin yanı sıra güzelleşmek için de kullanmışlardır. Birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı için yaygın olarak üretilen bitki Hindistan’da yaygın olarak yetiştirilmektedir. Birçok ülkede kara tohum veya siyah tohum olarak bilinen bitkinin yağı da adeta bir şifa deposudur. Eğer çörek otu yağı kullanılacaksa mutlaka soğuk sıkım olanları tercih edilmelidir. 7/24 Organik Çörek Otu Yağı, ısıl işlem görmeden %100 soğuk sıkım olarak üretilmektedir.

Çörek Otu Yağı Faydaları Nelerdir?

Özellikle romatizmal ağrıların giderilmesi, kolesterolü ve şekeri dengelemesi çörek otu yağı faydaları arasındadır. Birçok ülkede mucizevi bitki olarak bilinen ve ölüm hariç tüm hastalıklara şifa olduğu düşünülen çörek otu yağının diğer faydaları şöyledir:

Vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği ve hastalıklara karşı koruma sağladığı bilinmektedir.

Kemik, eklem ve kas ağrılarına iyi gelir. Özellikle artrit ve romatizma ağrılarının giderilmesinde çok etkilidir. Bu nedenle ağrıyan bölgelere gece yatmadan önce çörek otu yağı sürülerek bağlanır ve sabaha kadar bekletilir.

Sindirim sistemini rahatlattığı gibi gaz giderici ve kabızlığı da önlediği bilinmektedir

Migren ve baş ağrısı içinde çörek otu yağı kullanılır. Bunun için baş bölgesi soğuk sıkım çörek otu yağı ile masaj yapılır ve tülbentle bağlanır.

Bağırsak kurtlarını ve parazitlerin düşürülmesinde etkisi büyüktür.

Kan basıncını düşürücü özelliği sayesinde yüksek tansiyon hastaları rahatlıkla kullanabilir.

Bronşit ve öksürüğe iyi geldiği gibi kış aylarında oluşan nezle ve grip için çok etkilidir. Burun tıkanıklığını açar ve yüksek ateşi düşürücü etkisi vardır.

Özellikle doğumdan sonra kullanılması önerilmektedir. Annelerin emzirme dönemlerinde süt artışı için sıklıkla kullanmaları tavsiye edilir.

Mide ve mide hastalıkları içinde çörek otu yağı kullanılmaktadır. Mide bulantısını giderdiği bilinmektedir.

Bunun için yarım tatlı kaşığı çörek otu yağı ile taze zencefil yağı karıştırılarak günde iki kez içilmesi önerilmektedir.

Saydığımız tüm bu faydalarının yanında çörek otu yağı tam bir vitamin deposudur. A, B, C ve E vitaminleri bakımından zengindir. Kalsiyum, magnezyum, çinko ve potasyum gibi değerli bileşenleri içerir. Ayrıca tam bir omega 3 ve omega 6 yağ asitlerini içeriğinde barındırır.

Dikkat: Tüm bitkisel ürünler gibi çörek otu yağı da kontrollü ve dozunda kullanılmalıdır. Şimdiye kadar bilinen bir zararı bulunmamaktadır. Ancak hamilelik dönemlerinde kesinlikle kullanılmamalıdır. Aşırı tüketilmesi durumunda ise alerjiye neden olduğu tespit edilmiştir.

%100 Soğuk Sıkım Çörek Otu Yağı Satın Almak için Tıklayın!

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi