Glutensiz Unların Faydaları Nelerdir?

Glutensiz Un Hayatımızda son dönemlerde sıkça yer alan glutensiz un, kullanım açısından fazlaca tercih ediliyor. Glutensiz beslenme, glutensiz gıdaların araştırılması her geçen gün artmaya devam ediyor. Gluten aslında, ekmek yapımında, hamurun ağsı yapısını oluşturan bir proteindir. Kısacası gluten olmadığı zaman hamur mayalanmayacağı için kabarıp, istediğimiz şekle giremeyecektir. Bu nedenle tükettiğimiz glutenli beyaz un çeşitleri mayalanıp, kabarır ve elastiki bir form alır.

Glutensiz Un Çeşitleri:

Un dediğimiz zaman hemen hemen hepimizin aklına ilk olarak glutensiz un çeşitleri değil de, normal buğday unu gelmektedir. Çavdar, nohut, yulaf, keçiboynuzu, fındık, pirinç, badem, kinoa gibi besinlerin öğütülmesinden elde edilen glutensiz unlar, son derece güçlü bir tada sahip olmalarının yanı sıra, çölyak hastalarının da ilk tercihleri arasında bulunmaktadır.

Çölyak hastalarının dışında, günlük olarak gluteni hayatlarından çıkarmak isteyenler de glutensiz kinoa unu, glutensiz nohut unu ve glutensiz karabuğday unu gibi çeşitlere yönelebiliyor. Teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte artık daha az hareket eder olduk. Oturduğumuz yerden daha çok sağlıksız şeyler tüketilmesi, bağışıklığı olumsuz olarak etkilediği gibi kilo alımını da hızlandırıyor. Sağlığına dikkat etmek isteyen kişilerin de tercih edebileceği glutensiz un türlerini bulmak artık son dönemlerde çok daha kolay bir hale geldi!

Glutensiz Unla Neler Yapılır?

Çölyak hastalığının tek tedavisi olan adlandırılan glutensiz beslenme her geçen gün farkındalığı daha da artan bir konudur. Çölyak hastası olan kişiler normal ekmek, kek, makarna, pasta, kurabiye gibi gıdaları tüketememektedir. Ancak bu gıdalara ek alternatif olarak glutensiz mısır unu, glutensiz pirinç unu ve glutensiz badem unu gibi çeşitlerden yapılan gıdaları rahatlıkla tüketebilirler. 7/24 Organik'ten protein, mineral ve lif açısından zengin olan glutensiz un çeşitleri konusunda inceleme yapabilir, anında sipariş verebilirsiniz!

Glutensiz Un Nedir?

Ekmeğin mayalanması ve kabarması için hamurun içerisinde bulunan gluten isimli maddenin özellikle çölyak hastaları tarafından kesinlikle tüketilmemesi gerekiyor. Glutensiz un ile yapılan tüm yiyecekler, gönül rahatlığı ile tüketilebilir.

Glutensiz Un Faydaları:

En iyi glutensiz un çeşitlerine 7/24 Organik web sayfamız aracılığıyla ulaşarak, anında sipariş oluşturabilirsiniz. Glutensiz beslenmenin pek çok olumlu faydası oluyor. Her şeyden önce kilo sorununuz varsa, sıkı diyetler yerine hayatınızda glutensiz beslenmenin başrolünde olduğu bir sayfa açabilirsiniz. Bu beraberinde sizlerde ödemlerin azalması, kansızlığın ortadan kalkması, kan şekerinin dengelenmesinden tırnak ve saç bakımına kadar ciddi yararlar sağlayacaktır. Bu konuya şöyle verebiliriz: Normal un tüketildiğinde kişinin kısa sürede bir doygunluk hissi olacaktır. Ancak daha sonra kan şekeri düştüğü zaman bu sefer ilkine göre daha büyük bir açlık ile karşılaşılır. Bunun sebebi, aslında karbonhidrat tükettiğimiz içindir. Bunun yerine glutensiz unlardan yapılan ürünlerden tüketildiğinde, glutensiz beslenme, kan şekerini dengelediği için ani açıklamalar ve şeker düşmesi tamamen ortadan kalkacak. Bu da aslında kilo alımını engelleyecek, beraberinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Glutensiz un fiyat açısından normal unlara göre bir miktar farklılık gösterebilmektedir. Ancak normal unlara kıyasla daha uzun süre gideceği için maddi olarak bütçenize olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

Neden Glutensiz Un Tercih Edilmelidir?

Glutensiz un faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Öncelikle gluteni tamamen hayatımızdan çıkardığımız zaman kilo vermemiz çok daha kolay olacaktır. Çünkü gluteni hayatımızdan çıkardığımız zaman aslında, glutenin de içerisinde olduğu pek çok karbonhidratı hayatımızdan çıkarmış olacağız. Peki, bu ne demek? Normal un yerine glutensiz unu tercih ettiğiniz zaman, normal un ile yapılan poğaçalar, kekler, börekler ve pastalar gibi yüksek karbonhidratlı besinlere elveda demiş olacaksınız. Bu da içerisinde yüksek kalori barından bu besinleri tüketmeyi sonlandırarak, kalori alımını sonlandırmanız anlamına geliyor. Glutensiz beslenme ile yeni bir sayfa açmak isteyenler için en uygun fiyatları Glutensiz Unlar burada!

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi