Ham Kakao Tozu Faydaları Nelerdir?

Ham Kakao Tozu Nedir?

Ham Kakao tozu, yüksek kaliteli kakao çekirdeklerinin özenle toplanmasının ardından ısıl işlem görmeden tamamen geleneksel yöntemlerle öğütülmesiyle elde edilen doğal kakao tozudur. Isıl işlem görmemiş natürel kakao tozu, marketlerde satılan normal kakao tozlarından lezzet ve besin değeri olarak oldukça farklıdır. Bunun nedeni ise doğal kakao tozu içeriğinde katkı maddesi, koruyucu ve aroma verici bulunmaz. 7/24 Organik şekersiz ham kakao tozunun kendine has rengi, kokusu ve tadıyla doğallığı sofranıza taşıyın!

Peki, en iyi kakao tozu nereden satın alınır?  7/24 Organik Ham Kakao ile tanışmanın şimdi tam zamanı.

Ham Kakao Tozu Faydaları Nelerdir?

Ham kakao tozu içerisinde yüksek oranda bitkisel antioksidan bulundurmakta. Antioksidan, serbest radikal olarak bilinen hücrelere zarar veren moleküllerin temizlenmesine yardımcı olur. Dolayısıyla vücut hücrelerinin hasarını önleyerek sağlıklı yaşamı destekler. Ayrıca bu özelliği, işlenmiş kakaoya göre 4 kat fazla olduğu için doğal kakao tozu tercih edilmelidir.

Kakao tozunun en çok kullanıldığı yerlerden biri çikolata yapımıdır. Çikolata tüketildiğinde duyulan keyif ve pozitif ruh halinin kakao tozundan kaynaklandığını bilmeyen var mı? Stres azaltıcı hormonlar üzerinde etkileri olan kakao tozunun, mutluluğu artırdığı da biliniyor. Bu güzel etkilerin dışında kakao tozunun faydalarını sıralayalım;

 • Flavonoid açısından oldukça zengin bileşenleri ile vücuttaki hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.
 • Şekersiz kakao tozu tüketmek kalp damar hastalıklarının yaşanma riskini minimuma indirmeyi sağlar.
 • Beyine giden sinir yapılarının sağlıklı çalışmalarını sağlar. Böylelikle öğrenme, hafıza gibi işlevlerin devamlılığına yardımcı olur.
 • Güçlü antidepresan etkisi ile ruhsal hastalıkların önüne geçilmesinde etkilidir.
 • Kronik yorgunluk için tavsiye edilen en önemli besindir. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise saf kakao tozu olmasıdır. İşlenmiş ürünlerin aynı etkiyi göstermediği bilinmektedir.
 • Vegan ve glüten içermeyen beslenme programlarına kolaylıkla dahil edilebilen besin değeri yüksek bir tozdur.

Ham Kakao Tozu Nasıl Kullanılır?

Kakao tozunu farklı amaçlar için kullanmak mümkün. Kıvam vermek, tatlandırmak, süslemek, renk vermek bunlardan birkaçıdır. Hepsi için ortak konu ise katkı maddesi içermeyen bir ürün kullanılması gerektiğidir. 7/24 Organik Ham Kakao Tozu'nu kullanarak istediğiniz doğallıkta ve lezzetli tarifler yapabilirsiniz!

Çiğ kakao tozunun insan vücuduna olan etkisinden bahsettik ancak toz kakaonun kalorisi nedir? Sorusuna cevap olarak 100 gram kakao tozunda 227,5 kcal bulunur. Ayrıca içerisinde diyet lifi ve proteini yüksek oranda bulunduruyor. Besin değeri yüksek bu aromatik tozu hangi tarifler içerisine dahil edebilirim derseniz maddeler halinde sıralayalım;

 • Kakao tozu denildiğinde akla ilk gelen toz kakao ile çikolata sosu yapımı! Evde pratik tarifler ile sizde lezzetli çikolata sosları hazırlayabilirsiniz.
 • Sadece 4 malzeme ile kakao tozuyla puding Kıvamı ve şeker oranını kullandığınız malzemelerle ayarlayabilmeniz mümkün. Diyet programları için oldukça tatlı bir tarif!
 • Kakao ve sütle ne yapılır? Mutfaktaki en güzel ikililerden birisi olan kakao ve sütle, dilerseniz soğuk içecek dilerseniz kurabiyeler yapabilirsiniz.
 • Toz kakaodan çikolata yapımı için süt, pudra şekeri, 7/24 Organik Kakao Yağı kullanarak az malzeme ile lezzetli çikolatalar yapabilirsiniz.
 • Smoothie ve milkshake yapımında az miktarlarda tercih ederek hem renklendirme hem de aroma katmak için kullanabilirsiniz.
 • Sadece krema, dondurma, kahvaltılık atıştırmalıklar ve tatlılar dışında tarif listenize eklediğiniz diğer ürünlerin içerisinde deneyerek de size uygun olan lezzetleri birleştirebilirsiniz.

Raw kakao tozu, doğru koşullarda saklandığında uzun süre güvenle tüketmek mümkün. Yüksek sıcaklığa maruz kalmaması için yaz aylarında buzdolabında kış aylarında güneş almayan dolaplarda cam kavanozu içerisinde saklayabilirsiniz.

Katkı maddesi içermeyen kakao tozu kg fiyatı ve toplu alımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Ham Kakao Lezzetlerini Keşfetmek için Tıklayın!

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi