Ham Kakao Tozu Nedir?

Ham Kakao Tozu Nedir?

Ham kakao, kakao çekirdeklerinin özenle toplanarak, ısıl işlem görmeden öğütülmesiyle ham kakao tozu elde edilmektedir. Yüksek kaliteli kakao ağaçlarından elden edilen kakao çekirdeklerinin, öğütülmesiyle toz haline getirilen ham kakao tozu, kakaonun en saf ve katkısız halidir. Kakaonun faydalarından tam yararlanmak amacıyla en iyi yöntem ham kakao tozu tüketmektir.

7/24 Ham Kakao Tozu, organiktir. Herhangi bir fabrikasyon işleme maruz kalmadığı için katkısızdır. İçeriğinde renklendirici veya aroma verici herhangi bir madde bulunmaz.

Ham Kakao Tozunun Faydaları:

İçeriğindeki yüksek flavonoid madde sayesinde beyin sağlığını koruyucu etkisi vardır.

Yüksek lif içeriği sayesinde metabolizmayı hızlandırarak kilo kontrolünde yardımcıdır.

İçeriğindeki yüksek magnezyum sayesinde kronik yorgunluk, stres ve depresyona iyi gelir.

Organik ham kakao tozu mutluluk hormonu olan serotinin salgılanmasına yardımcı olmaktadır. Kadınların adet dönemlerinde serotonin seviyesi düştüğü için ham kakao tozu tüketimi pms dönemlerindeki depresif ruh halini ortadan kaldırmaktadır.

Ham kakao tozu ile neler yapılır?

Ham kakaolu tarifler açısından birçok tarifin içerisinde kullanabileceğiniz çok yönlü ve zengin bir besindir. Sıcak çikolata, sütlü tatlılar, kek, pasta, kurabiye yapımının yanı sıra evde çikolata yapımında da kullanabilirsiniz.

Ham Kakao nasıl tüketilmeli?

Ham kakaoyu günlük beslenme rutininize eklemeniz sağlıklı beslenmeniz açısından oldukça önemli. Kahvaltılarınızda tükettiğiniz granola, müsli, yulaf lapası gibi lezzetlerin içerisine ekleyeceğiniz 1 çay kaşığı ham kakao tozu ile tropik bir lezzet katmanız mümkün. Ayrıca tüm sıcak ve soğuk içeceklerde, kek, kurabiye, tatlı ve pasta yapımı gibi tariflerinizin içerisinde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Organik ham kakao tozu fiyat açısından www.724organik.com'da %100 doğal ve katkısız olarak, avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Organik Ham Kakao Tozu satın almak için tıklayın!

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi