Kakao Yağının Faydaları

Kakao Yağı Nedir? Kakao Yağı Nasıl Kullanılır? Kakao Yağının Faydaları Nelerdir?

Orta ve Güney Afrika’da yetişen kakao ağaçlarının tohumları, kabuklarından ayrılır. Elde edilen tohumlar ısıl işlem görmeden, soğuk presleme işlemlerinden geçirilerek yağ formuna kavuşur. Ancak küçük kakao çekirdeği parçacıkları kaldığı için bir süzme işleminden geçmesi gerekmektedir. Tüm işlemlerden geçen kakao yağı kullanıma hazırdır. Hijyen koşullarına uyularak hazırlanan, cam kavanozlarda paketleme işleminden sonra 7/24 Organik Kakao Yağı hazır hale gelir. 

Bitkisel yağlar içerisinde tüketilebilen nadir yağlardan biridir. Kakao yağının kozmetik açıdan da birçok faydası olduğu için kullanımı tercih edilir. Birçok alanda kullanılabilen kakao yağının fiyatı da oldukça makuldür. En iyi kakao yağı markası olarak karşımıza 7/24 Organik Kakao Yağı çıkıyor. Güvenilir hizmet kalitesi ile tercih edilmesi gereken markaların başında gelmektedir.

Kakao Yağı Faydaları Nelerdir?

Kakao çekirdeğinden yapılan kakao yağı oda sıcaklığında katı formda olan bir yağdır. Vücuda teması halinde sıvılaşarak kolay kullanım sağlarken genel olarak katı formuyla kullanılır. Organik kakao yağı içerisinde A, B ve E grubu vitaminler bulunmaktadır. Özellikle cilt üzerinde özel bir etkisi olduğu söylenilebilir. Kakao yağının faydaları

  • Yapısında bulunana kompleks bileşikler sayesinde güçlü antioksidanlar bulunduruyor. Bu da bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara olan direncinizi arttırıyor.
  • Doğru miktarlarda tüketildiğinde kalp damar hastalıklarını önlerlerken, felç gibi ciddi sağlık sorunlarının önüne geçilmesinde yardımcı olur.
  • Uykusuzluk stres gibi sorunlarla başa çıkılmasında destekleyici etkisi vardır.
  • Bağırsak fonksiyonlarının düzenlenmesine, dolayısıyla kabızlık gibi şikayetlerin ortadan kalkmasında etkilidir.
  • Vücudun serbest radikallerden arınmasına yardımcı olarak daha sağlıklı bir görünüm elde edilmesinde yardımcı olur.

Kakao Yağı Ne İşe Yarar?

Kakao yağı birçok krem, saç kremi ve vücut kremi yapımında kullanılan mucizevi yağlardan biridir. Kakao yağının cilde faydaları arasında nemlendirici özelliği öne çıkar. Ciltteki nem dengesizliğini ortadan kaldırarak nemli, parlak bir görünüm elde edilmesini sağlar. Cilt üzerindeki kırışıklıkların ve çatlakların giderilmesini onarıcı etkisinin sayesinde olduğu söylenebilir. Kullandığınız bakım kremlerinin

Kakao yağının saça faydaları arasında saç köklerini güçlendirerek yeni saç oluşumuna yardımcı olması vardır. Saç derisine katı formdaki kakao yağı masaj yapılarak uygulandığında düzenli kullanımında, gözle görünen bir değişim olacağını söylemek mümkün. Yıpranmış saçları, eski sağlıklı ve güçlü haline getirebilmek kakao yağı ile artık daha kolay.

Kakao yağı kullanarak evde bronzlaşmak mümkün mü?

Kakao yağının bilinen özelliklerinden biri olan onarım sayesinde ciltteki güneş yanıklarının tedavisinde kullanılabilir. Ancak bronzlaşmak için kakao yağı kullanımı tavsiye edilmemektedir. Kakao yağının bronzlaşmaya yardımcı bir etkisi ne yazık ki yoktur. Bunun yanında farklı bitkisel yağlar kullanılarak bronzlaşma sağlanabilir.

Ev Yapımı Şekersiz Çikolata Tarifi:

Kakao yağının en çok kullanıldığı yer çikolata yapımıdır. Çikolata tadını ve aromasını en çok kakao yağından almaktadır. Dolayısıyla kakao yağı olmadan çikolata tarifi yapmak pek mümkün değildir. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz oldukça sağlıklı çikolatanın malzemeleri ile başlayalım;

Kakao yağı kullanarak çikolata yapılışı;

 Bir tencerenin içerisine su koyarak kaynatın. Cam kase içerisine kakao yağı ve hindistan cevizi yağlarını ekleyip kaynayan tencerenin içerisinde erimesini sağlayın. Yağlar sıvı kıvamını aldıktan sonra ılıması için ocaktan alın. Ilıyan yağların üzerine balı ve pekmezi ekleyin. Ayrıca bir fırın tepsisine yağlı kağıt serip üzerine fındık tanelerini serpiştirin. Sonrasında sıvı çikolatayı fındıkların üzerine eşit şekilde yayarak soğuması için dolaba kaldırın. 2-3 saat sonra afiyetle yenilebilmesi için hazır olacaktır.

%100 Katkısız ve İşlem Görmemiş Kakao Yağı Satın Almak için Tıklayın!

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi