Karabuğday Diyeti

Karabuğday Diyeti Nedir?

Günlük ihtiyacımız olan enerjiyi besinlerden karşılarız. Tek bir besinle bu enerji ihtiyacını karşılamak ve kilo vermek isteyenler için karabuğday diyeti mono diyetler içerisinde yapılabilecek popüler diyetlerin başında geliyor. Karabuğday diyeti etkili detoks diyet programları içerisinde yer olsa da katı ve zor bir diyet programı olduğunu unutmamak gerekir.

Karabuğday, temel amino asitleri, diyet lifini, vitamin ve mineral gruplarını yapısında bulundurun kompleks bir tohumdur. Bu kompleks yapısı sayesinde mono diyet programı içerisinde rahatlıkla kullanılabilir.

Karabuğday Diyeti Nasıl Yapılır?

Vücudunuz belirli bir beslenme programına alışık olduğu için karabuğday diyetine geçiş yaptığınızda birkaç gün zorlanabilirsiniz. Vücudunuz bu programa alıştığında ise hızla kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz. Karabuğday (greçka) diyeti nasıl yapılmalıdır sorusunu maddeler halince cevaplayalım;

  • Güne başlarken 3 kaşığı karabuğday lapası yemelisiniz. Karabuğday lapasının hazırlanışı ise; 1 su bardağı karabuğdayı 2 su bardağı su ile geceden sabaha kadar bekletin. Beklerken karabuğday suyu emerek şişecektir. Lapa haline gelen karabuğdayı sudan birkaç kez geçirip yemeye hazır hale getirebilirsiniz. Günde 3 öğün yiyeceğinizi düşünerek karabuğday miktarını ayarlayabilirsiniz.
  • Sabah kahvaltı için karabuğday lapası tükettikten yarım saat sonra kefir tüketmeniz diyetin daha etkili olmasını sağlayacaktır. Günde 1 litre kefir tüketmenizde bir sakınca yoktur.
  • Ara öğün olarak mevsimler meyveleri az miktarda tüketebilirsiniz. Salatalık ve elma karabuğday diyeti için önerilen meyvelerdendir.
  • Öğle yemeği için karabuğday lapasından 3 yemek kaşığı yemelisiniz. Tokluk hissetmiyorsanız karabuğday lapasından sonra bir kase yoğurt yiyebilirsiniz. Ya da aşırıya kaçmayacak şekilde karabuğday lapasından birkaç kaşık alabilirsiniz.
  • Öğle yemeğinden sonra ara öğün için kurutulmuş meyve ya da püre haline getirdiğiniz meyvelerden tüketebilirsiniz. Ya da bir bardak seçmiş olduğunuz bitki çayını içebilirsiniz.
  • Akşam yemeğini en geç 18.00’ de yemeniz tavsiye edilmektedir. Yine 3 yemek kaşığı karabuğday lapası yiyerek günü tamamlayabilirsiniz.

Karabuğday diyetinin daha etkili olması için lapa yerken su ya da başka bir içecek içilmemesi gerekmektedir. Günlük en az 2 litre su tüketmeniz gerektiğini de unutmayın. Zorlayıcı bir programa sahip karabuğday diyeti düzenli uygulandığında istenilen sonuçları almanızda yardımcı olacaktır. Bu diyet için en önemli olan besin karabuğdaydır. 7/24 Organik Çiğ Karabuğday Taneleri yüksek besin değeri ile diyet programınıza uyum sağlayabilecek güvenilir bir üründür.

Çiğ Karabuğday Tanesi Satın Almak için Tıklayın!

7/24 Organik Fit Kahvaltı Seçenekleri için Tıklayın!

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi