Keçiboynuzu Özünün Faydaları
Her mutfakta bulunması gereken, şeker yerine kullanabileceğiniz doğal bir tatlandırıcı olan süper besin Keçiboynuzu Özü'nü yakından tanımaya ne dersiniz?

7/24 Organik Keçiboynuzu Özü Nasıl Yapılır?

Tam mevsiminde toplanan keçiboynuzları 2 gün boyunca suda bekletilir. Ardından herhangi bir ısıl işlem uygulamadan tamamıyla soğuk pres yöntemiyle preslenen keçiboynuzu meyvesi kendi özünü bırakarak sıvı hale dönüşüyor. Isıl işlem görmediği için mineral ve vitamin değerleri maksimum oranda korunmaktadır.
Keçiboynuzu Özü, pekmez gibi kaynatılmadığı için insan vücudunun ihtiyaç duyduğu mineral ve aminoasit değerleri kaybolmuyor.

Keçiboynuzu Özünün Faydaları Nelerdir?

  • İçeriğindeki A, B, E vitaminleri ile bol miktarda bulunan potasyum ve fosfor sayesinde sütten 4 kat daha fazla kalsiyum içerir.
  • Balgam ve öksürüğe karşı oldukça etkilidir.
  • Nefes darlığı yaşayanların mutlaka kullanması gereken bu besin bronşları ve göğsü yumuşatır.
  • Kansızlığa iyi gelir.
  • Cinsel isteği ve gücü artırır.
  • Yüksek vitamin ve mineral içeriğiyle diş etlerini güçlendirir.

7/24 Organik Keçiboynuzu Özü Nasıl Kullanılır?

Organik keçiboynuzu özünün kullanım alanı oldukça geniştir. Keçiboynuzu özünü doğrudan kaşıkla tüketebilir, sıcak veya sıcak içeceklerinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca kahvaltılarda, atıştırmalık tariflerde, kurabiye, tatlı, kek, pasta gibi şeker kullanmak istemediğiniz tüm tariflerde şekerin yerine keçiboynuzu özünü kullanabilirsiniz. %100 doğal tatlandırıcıdır.

Keçiboynuzu Özü Ne Kadar Tüketilmeli?

Keçiboynuzu özü kesinlikle ilaç değildir. %100 doğal keçiboynuzu meyvesinin özüdür ve doğal fermentasyon yöntemiyle elde edilir.  Keçiboynuzu özünün bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak aşırıya kaçmamakta fayda var, günlük olarak birkaç yemek kaşığı tüketmeniz tavsiye edilir.

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi