moringa_çayı

Moringa Çayı Nasıl Hazırlanır?

Moringa tozu çay olarak demlendiğinde zayıflatıcı etkiye sahiptir. Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı atılan moringa tozu yeşil renkli bir çay ortaya çıkarır. Bu çayın kullanımı ödem attırıcı etkiye sahiptir.

Moringa Çayı Nasıl Demlenir?

Malzemeler:

1 çay kaşığı (2 GR) 7/24 Organik Moringa Tozu
70 ML Su 70-80ºC
Limon veya portakal kabuğu rendesi (isteğe bağlı)

Hazırlanışı:

Çayınızı hazırlamak için; öncelikle suyu kaynama noktasına gelene kadar limon veya portakal kabuğu rendesi eşliğinde kaynatınız. Sonrasında eklemeniz gereken miktar, hazırlamak istediğiniz her fincan çay için bir çay kaşığı (2 GR) toz moringa olmalıdır. Ardından en az 5 dakika demlenmesini bekleyin ve afiyetle içebilirsiniz.
Moringa bitkisinin yaprakları dünyanın birçok ülkesinde gerçek bir mucize besin olarak kabul edilir. Doğanın ecza dolabı olarak kabul edilen bu mucize bitki bağışıklığın güçlenmesinde oldukça etkilidir.
Vitamin bakımından zengindir: Özellikle, A, B, C, E ve K gruplarından vitaminler sağlar. C vitamini içeriği şüphesiz en göze çarpanıdır ve değerleri portakalın yedi katına eşdeğerdir.
Zengin mineraller içerir: A, C, E, protein, demir, kalsiyum, potasyum ve lif bakımından oldukça zengindir. Bir bardak moringa çayı, bir muzdan 15 kat daha fazla potasyum ve bir bardak sütten 4 kat daha fazla kalsiyum sağlayacaktır.
Protein İçerir: Vegan beslenmede en önemli protein kaynaklardan biri olan Moringa, yoğurdun içerdiği protein değerinden fazlasına sahiptir.

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi