Moringa Tozu Faydaları

Moringa Tozu Nedir?

Moringa Oleifera, küçük bir ağaç türüdür. Kısaltılmış adı ile moringa bitkisinin kullanılan kısmı ise yapraklarıdır. Kısa yassı yaprakları uygun koşullarda toplanarak, öğütülme işlemlerinden geçer. Öğütülen moringa bitkisi yaprakları toz haline gelerek mutfakta kullanıma hazır hale gelir. Bağışıklık sistemi de dahil olmak üzere birçok sisteme faydası olan moringa tozu son zamanların süper tozları listesinde adından söz ettiriyor.

Hindistan’da üretimi yapılarak ülkemize getirilen moringa tozu vegan tozlarımız içerisindeki yerini aldı. Mutfaktaki kolay kullanımı sayesinde tariflerin içerisine kolayca eklenerek tüketilebilmekte. Sağlıklı beslenmenin önemli olduğu bu günlerde mutfaklarda kesinlikle bulunması gereken bir toz. Gluten içermeyen yapısı ile birçok beslenme programına eklenebilen moringa tozunu satın almak için 724Organik.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Moringa Bitkisinin Faydaları?

Moringa bitkisinin yeşil yaprakları öğütülerek ince formlu toz haline gelmekte. Moringa bitkisi ve toz hali aynı faydaları sağlıyor demek doğru olacaktır. Birçok ülkede doğanın eşsiz bitkilerinden biri olarak görülen moringa bitkisinin faydaları nelerdir?

  • İçerisinde bulunan A vitamini ile göz sağlığını destekler. İleride yaşanacak görme sorunlarının önüne geçer.
  • Diyet lifi, bağırsak hareketlerinin düzenlenmesinde yardımcı vücudun ihtiyacı olan besin maddeleri arasında yer almakta. Moringa tozunda bolca diyet lifi vardır, bu da kabızlık gibi bağırsak problerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur.
  • B, C, K vitamin gruplarını içeren yapısı ile vücuttaki vitamin, mineral dengesinin ayarlanmasında yardımcı olur.
  • İçerdiği antioksidanlar nedeni ile tüm kullanım şekillerinde oldukça faydalı. Moringa tozu ile yüz maskesi yaparak canlı görünen kırışıkları tedavi eden bir maske yapabilirsiniz. Ya da moringa çayı ile direkt tüketerek doğal yollardan bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz.
  • Diyet programları içerisinde kullanılma sebeplerinden biri de protein, karbonhidrat ve yağ içermesi. Besin değeri yüksek olan moringa tozu kalori olarak oldukça düşüktür.
  • Moringa çayı yapılarak tüketildiğinde anne sütünün artışına sebep olduğu bilinmektedir.
  • Vegan beslenme programları için yüksek bitkisel protein içeren yapıya sahiptir.

Moringa Hangi Tariflerde Kullanılabilir?

Moringanın oldukça faydalı bir toz olduğundan bahsettik. Peki mutfaktaki kullanımı nasıl olmalıdır derseniz? Mutfakta süt, meyve suyu gibi içeceklere az miktarlarda eklenerek tüketilebilir. Bunun yanında ara öğün için bir kase yoğurdun içerisine 1 tatlı kaşığı ekleyerek de tüketebilmek mümkün. Yaz ve kış aylarında yapılan smoothielerin besin değerini yükseltmek için yine 1 tatlı kaşığı ekleyebilirsiniz. Henüz kullanımına yeni başlanılan bir toz olduğu için sizler de tarifinizde deneyerek hangi gıdalarla daha çok yakıştığını bulabilirsiniz.

Moringa Çayı Nasıl Yapılır?

Moringa farklı formlarıyla ülkemizde satılabilmekte. Küçük paketler halinde poşet çayı anımsatan satış formları mevcut. Bir bardak kaynamış suyun içerisine bir poşet moringa çayı eklenerek 4-5 dakika dinlenmesi beklenilir. Dinlenmiş olan moringa çayını sonrasında tüketebilirsiniz. Ancak günlük kullanımı 2 su bardağını geçmeyecek şekilde olmalıdır.

Moringa çayını doğal yöntemlerle elde edilen 7/24 Organik Moringa Tozu ile yaptığınızda besin değeri artacaktır. 1 bardak kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı eklediğiniz moringa tozunu, oda sıcaklığında 4-5 dakika bekleterek daha besleyici bir çay elde edebilirsiniz. Merak edilen bir diğer konu ise moringa çayının zayıflayıcı etkisi olup olmadığı. İçerisinde bulunan antioksidanlar nedeni ile vücuttaki fazla yağın hızlı yakılmasına yardımcı olmakta. Bunun yanında sindirim sisteminin düzenlenmesi için de etkileri olan moringa çayı zayıflamaya yardımcı olan vegan tozlar arasında yer alıyor. Sağlıklı beslenmeyle birlikte tüketilen moringa çayı hızlı yağ yakımına destek olacağı için düzenli kullanımda, kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Bitkisel Tozlarımızı Keşfetmek için Tıklayın!

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi