Neden Chia Tohumu Tüketmeliyiz?

Her gün Chia Tohumu tüketirsek vücudumuzda neler olur?

 Her gün düzenli bir şekilde chia tohumu tüketmek; tansiyonu düşürmekten, uzun süre tok hissetmeye, stresi azaltmaktan, kemikleri güçlendirmeye, cilt sağlığını iyileştirmeye kadar onlarca etkisi var. İşte x maddede her gün chia tüketmenin faydaları:

Kabızlığı Önler: Chia tohumları, sadece 1/4 fincan porsiyonda ortalama diyet lifi ihtiyacının yaklaşık %50'sini sağlar. Lif, özellikle sindirim sağlığı söz konusu olduğunda birçok fayda sağlar. Bu tohumlarda, suyla karışan türde çözünür lif ve diğeri çözünmez lif olarak adlandırılan iki tür lif bulunur.

Tansiyonu Düşürür: Chia tohumları lif, omega-3 ve antioksidan polifenoller gibi önemli bileşenlerden oluşur. Bunların tümü, kan basıncını düşürebilen karaciğer ve dolaşım üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Ayrıca vücudunuzdaki kan basıncını artıran bileşiklerin oluşumunu engellediği bilinen Alfa-linolenik asit veya ALA içerir.

Daha Uzun Süre Tok Hissetmenize Yardımcı Olur: Chia tohumları, aşırı yeme eğilimiyle savaşarak kilo alımını kontrol etmeye yardımcı olur. Hidrofildirler, yani ağırlıklarının 12 katını suda alabilirler. Chia tohumlarını suyla karıştırdığınızda genişler ve jelatinimsi bir madde haline gelir. Yemeğinizde bu chia jeli olması, çok yemek yememiş olsanız bile daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar. Chia tohumlarını yedikten sonra yeterince su içmeye devam etmek önemlidir. Bu, sindirim sisteminden kolayca geçmelerini sağlayacaktır.

Veganlar İçin Harika Bir Alternatif: Birçok kişi için vegan beslenme tarzına geçtiğinde en önemli endişe protein ve kalsiyumdur. İyi haber, chia tohumlarının diğer birçok süt ürününden daha fazla kalsiyuma sahip olmasıdır. Chia tohumlarını et yerine düzenli olarak yemek, hiçbir şeyi - ne besin ne de tadı - kaçırmayacağınız anlamına gelir.

Chia Tohumu Satın Almak için Tıklayın!

Glütensiz tahıl çeşitlerini keşfetmek için tıklayın!

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi