ham_kakao_tozu

Çikolata; içinde birçok gizemi gizleyen fantastik bir yiyecektir. Birçoğumuz sürekli olarak en yaygın formda tabletlerde tüketiriz. Bunun yanı sıra kakao, tüm iyi özellikleri nedeniyle Maya imparatorluğunun en değerli ürünüydü ve kakao ağacının baklaların da bulunan tohumlardan elde edilirdi. Ham kakao tozu bunlardan birisidir. Bu değerli altın, ticaret için ve hatta para birimi olarak kullanılan önemli bir lüks ürünü olarak tarih sahnesinde de yerini almıştır.

Bu en değerli altından bizlere kuşkusuz günümüze kadar ulaşan saf ham kakao tozu sofralarımıza gelerek bizlerle buluşmuştur. Gelin bizlere sunulan eşsiz, lezzetli armağanı yakından tanıma fırsatına erişelim.

Ham Kakao Tozu Nasıl Kullanılır?

Ham Kakao tozunu evinizde yapacağınız sıcak-soğuk içeceklerde, smoothielerde, yulaf ezmesi, granola gibi kahvaltılıkların içine ekleyebilirsiniz. Ek olarak pasta, puding, dondurma tariflerinizde de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Üzerine serpeceğiniz kakao parçacıkları tariflerinize farklı bir lezzet katacaktır. Eviniz de kullanacağınız bu ürünü muhafaza etmek için tavsiye edilen oda sıcaklığı serin ve kuru ortamdır.

Ham Kakao Tozunun Faydaları:

Doğal, katkısız, glutensiz, yüksek besin değeriyle karşımıza çıkan bu ürün sağlıklı bir yaşam için vücudumuzun ihtiyacı olan her vitamine eşdeğerdir.

Yüksek oranda magnezyum barındıran ham kakao güçlü antioksidan özelliği taşımaktadır. Çikolatanın ham maddesi olan saf kakao genellikle tropik iklime sahip olan Güney Amerika, Batı Afrika ve Batı Hint bölgelerinde yetişir. Ham kakaonun insan vücuduna faydaları sayısızdır. Hafızayı güçlendirir ve tam bir mineral deposudur.

Buna ek olarak, magnezyum ve günlük önerilen demiri kaplayandan 30 g daha küçük bir porsiyon için hayati bir mineral bakımından zengindir. Kalsiyum, fosfor, bakır, manganez ve daha az ölçüde selenyum, potasyum ve çinko gibi diğer mineraller de mevcuttur.

Bu kadar faydalı bir besininin önemini ne kadar vurgulasak ta faydalarını sizler için kısaca derledim. Gelin beraber inceleyelim:

Diyabet: insülin direncini ve glikoz metabolizmasını geliştirmeye yardımcı olur. Pro-antosiyaninler kataraktları önler ve diyabet nefrotoksisitesini önlemede ve iyileştirmede etkilidir.

Kan basıncı: Yüksek flavonoid içeriği, onu düzenlemeyi iyi bir müttefik yapar; buna karşılık kan damarlarını gevşeten nitrik oksit üretimini uyarır.

Obezite: yağ metabolizmasının modellenmesine yardımcı olur, yağ asidi sentezini azaltır ve termojenez, yağ dokusunda ısı üretimini arttırır.

Beyin: Flavonoidleri hafıza fonksiyonlarını ve öğrenme yeteneğini geliştirdiklerinden nöroprotektif bir rol oynarlar. Epikateşin ve kateşinin, Alzheimer'ı önlemede yararlı etkileri olduğu gösterilmiştir.

Sağlıklı cilt: flavonoidler cildin elastikiyetini, nemini ve yoğunluğunu arttırır. Ek olarak, cilt dolaşımını uyaran ve endojen foto korumaya katkıda bulunan hemoglobindeki oksijen doygunluğunu arttırır.

Sonuç olarak; organik ham kakao tozunu içindeki besleyici özelliklerle birlikte doğal, katkısız, glutensiz, koruyucu içermez yapısıyla gönül rahatlığı ile sofralarınızda kullanabilirsiniz. Gelin hiçbir işlem görmeden ve bizlere ulaşan bu yüksek besin değerini doğru marka eşliğinde tedarik edelim, zinde kalalım.

Ham Kakao grubu ürünlerimizi görmek için tıklayın!

Ham kakao tozuHam kakao tozunun faydalarıSaf ham kakaoSaf kakao tozu

Yorum Yapın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir

Önerilen Ürünler

Ham Kakao TozuHam Kakao Tozu
Ham Kakao Tozu
49.90TL
Tükendi
Matcha TozuMatcha Tozu
Matcha Tozu
54.90TL
Tükendi
tane_sumakorganik_sumak
El Yapımı Sumak
55.90TL
Tükendi